Samolot agrotechniczny wyposażony w aparaturę opylającą ma za zadanie zwalczyć szkodniki i rozpylić proszek na polu. Ale jak to można udowodnić? W dzisiejszych czasach już całkiem prosto – wystarczy że samolot ma nainstalowany GPS lokalizator. Właścieciel dzięki temu może ustalić nie tylko pozycję samolotu w daną chwilę, ale również to czy opylanie było aktywne czy nie.
GPS lokalizator już tradycyjnie jest używany przede wszystkim u pojazdów firmowych. Właścicel floty może w prosty sposób monitorować na komputerze lub smartfonie, gdzie znajdują lub znajdowały się jego pojazdy, zapobiegając w ten sposób ich nadużyciu. Używanie technologii GPS nie jest jednak ograniczone tylko na pojazdy. Niedawno znalazła swoje zastosowanie również w samolotach – dokładniej mówiąc przy agrotechnicznych samolotach , popularnie nazywanych „ Bąk “
GPS system do bąków jest oczywiście specjalnie przystosowany. Wysyła co prawda regularnie informację o pozycji, ale dodatkowo również wiadomość o tym czy w danej chwili przebiega opylanie. Właściciele samolotów mają dzięki temu konkretne dowody w wypadku kiedy ktoś twierdzi że opylanie nie przebiegło prawidłowo, lub było na innym miejscu niż powinno. GPS lokalizator służy jako pomocnik przy rozwiązywaniu konkretnych sporów lub niedorozumień. System nainstalowany w samolotach udostępnia dodatkowe dane – naprzykład informacje o wysokości npm, dzięki której można monitorować na grafach jak się zmienia wysokość w trakcie lotu.
Ostatnie posty
Zostaw nam swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.